Contact Us!

News'y

Dożynki Gminne

09-08-2018
   
News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...

Dożynki Gminne

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

 Zainspirowały mnie dwa komentarze. Tak sobie pomyślałam, fajnie by było stworzyć taki klub ryczących czterdziestek i pięćdziesięciolatek. Klub w którym wymieniałybyśmy się przepisami na szarlotkę czy sałatkę, którą jadłyśmy u cioci na imieninach. Fajnie by było posiedzieć, porozmawiać, wypić kawkę, zjeść ciasteczko. Od czasu do czasu wybrać się na pieszą wycieczkę po naszych pięknych okolicach. Pozwiedzać zabytki, ciekawe miejsca.  Jednym słowem nauczyć się naszych okolic.

Swego czasu gdy pytano mnie co u nas jest ciekawego do zwiedzenia zawieszałam się, szukam, szukam w głowie i…. pustka. Myślę, jest takie miejsce, w Krempnej za remizą, wszystkie chłopy walą tam  jak w dym, ale nie wiem co tam jest więc cicho sza, trzeba zwiedzić, sprawdzić, później polecać. Byłam, zwiedziłam, sprawdziłam, nie polecam.

I wiecie co? Musiałam usiąść, przeczytać książkę o Gminie Krempna, napisaną przez osobę która tu nie mieszka i wielu rzeczy się dowiedzieć. Poczytałam też fora internetowe i już wiem czym zachwycają się przyjezdni. Mam! Wiem co polecać, do czego zachęcać, o czym opowiadać!

Eureka!

Byłoby to fajne gdybym walory naszej gminy poznała sama, starała się umieć patrzeć. Bo głupio jest gdy dowód piękna, który jest na wyciągnięcie ręki dostrzega się dopiero po przeczytaniu opisu. To tak, jakbym szła na wernisaż, gdzie do każdego obrazu jest doczepiona kartka z instrukcją ,,co autor miał na myśli”. Nie muszę wysilać zanikających komórek mózgowych, wszystko podane na tacy.

Ale wiem na pewno, że Ty masz tak samo. Może warto to zmienić. Nauczyć się, odrobić zaległą lekcje i być dumną ze swoich okolic. Krajobrazu, który mamy okazje podziwiać, a którego nie widzimy, zazdroszczą nam wszyscy.

Podoba mi się ten pomysł. Myślę, że taki klub powołamy.

Może na początek będzie nas dwie? Nie wiem. Relację ze spotkań będziemy zamieszczać na stronie internetowej, może z czasem dołączy was coraz więcej. Wiek nie gra roli, to nie muszą być tylko wiekowe damy ale też ich córki, wnuczki. Fajnie by było uczyć się też siebie nawzajem, by móc się przekonać, że tworzymy  naprawdę fajne społeczeństwo.

Precz z marazmem!

Precz z generalnymi porządkami co sobotę, jedna sobota w  miesiącu wolna, tylko dla siebie. Będziemy się dopieszczać, nasze zmysły-widokiem, podniebienie-szarlotką, a kiedyś może i ciało- SPA?

Wiecie ile możemy nauczyć się od siebie nawzajem? Nie zdajemy sobie sprawy dopóki  nie zaczniemy tego robić.  Mam nadzieje, że po przeczytaniu tych moich bazgrołów, chociaż dwie powie, wiem, że nic nie wiem. Nie będę osamotniona w swojej ignorancji .

A gdybyśmy jeszcze zrobiły kabaret, to byłby ogromny skok ku cywilizacji.

Warunek jest jeden. Nie przejmować się, mieć dystans do siebie, niech sobie gadają. To wszystko przetrzymamy. Jesteśmy najfajniejsze, najmądrzejsze, moc jest z nami. Bo jak nie z nami to przecież nie z Pituchami, którym nie będzie się chciało wyciągnąć nosa na zewnątrz.

Myślę, dam znać, czytajcie mnie i naszą stronę.

Howk!

Wasza Zołza

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

   • Gość - Gość

    No to Pani pojechała!!! "Kabaret" już u nas mamy ( gorzej z tym dystansem do siebie), ale cóż, do tego trzeba mieć klasę i oczywiście zdrowe poczucie humoru. Ale to na marginesie. Choć idealistyczny to pomysł i zamierzenia rodem z Raju a nie z babskiej rzeczywistości, bardzo mi sie podoba. Jestem pewna, że każda z nas ma w sobie coś co mogłaby "sprzedać" tylko nie każda o tym wie. Nie przesadzajmy równocześnie - nie jesteśmy najfajniejsze i najpiękniejsze... i całe szczęście!!! Rzecz w tym aby postarać się podchodzić do otaczającego nas świata z życzliwością ( tam przynajmniej gdzie się da) i otworzyć się. Reszta przyjdzie sama, bo kiedy w jednym miejscu znajda się ludzie otwarci i życzliwi, to co powstanie? - Coś fajnego i tego się trzymajmy. Tak więc oczekuję na propozycje, o ile ktoś taki jak ja - outsider - może się do czegoś przydać.... ;)

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Adrian

    Dziękuje bardzo za ten pozytywny odzew. Cieszy niezmiernie fakt, że ktoś w ogóle czyta te moje przemyślenia pisane na kuchennym blacie. Jest powiedzenie, że „wszystko co piękne rodzi się w bólach”, dystans do siebie też. Uczymy się go z wiekiem i najczęściej w wyniku tego jak jesteśmy postrzegani przez innych. Nie pozostaje nic innego jak ogłosić, że „Klub Wędrowniczek” przy którym powstanie kabaret nabiera kształtów. Pierwsze spotkanie już wkrótce. O szczegółach będę informować.
    Pozdrawiam!
    Zołza.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - zołza

    Dziękuje bardzo za ten pozytywny odzew. Cieszy niezmiernie fakt, że ktoś w ogóle czyta te moje przemyślenia pisane na kuchennym blacie. Jest powiedzenie, że „wszystko co piękne rodzi się w bólach”, dystans do siebie też. Uczymy się go z wiekiem i najczęściej w wyniku tego jak jesteśmy postrzegani przez innych. Nie pozostaje nic innego jak ogłosić, że „Klub Wędrowniczek” przy którym powstanie kabaret nabiera kształtów. Pierwsze spotkanie już wkrótce. O szczegółach będę informować. Pozdrawiam! Zołza.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Świetny pomysł. Do dzieła.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz

   MARVIS

   akcenta.pl

   loading...

   for him

   loading...

   for her

   loading...