Contact Us!

News'y

Kąty: Poważny wypadek drogowy

16-09-2017
Dzisiaj (16.09) około godziny 8:25 w miejscowości Kąty (gmina Nowy Żmigród) doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Pojazd poruszający się w kierunku Jasła wypadł z drogi,...
News'y

Kot szuka domu

27-08-2017
Tydzień temu, dokładnie w sobotę w dniu, w którym odbywał się Ultramaraton Magurski w Krempnej został zauważony po raz pierwszy błąkający się kot.   Jest przyjazny ludziom i...
News'y

Uwaga ostrzeżenie - burze z gradem

21-07-2017
Na obszarze województwa lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego od godz. 12:00 dnia 21-07-2017 do godz. 22:00 dnia 21-07-2017 możliwość wystąpienia...
News'y

XVI Parada Historyczna w Świątkowej Wielkiej

13-07-2017
W Świątkowej Wielkiej odbyła się  XVI Krempniańska Parada Historyczna. Organizatorami Parady była Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Desznicy, Stowarzyszenie Miłośników...
News'y

Tragiczny finał wypadku w Głojscach. W szpitalu zmarł 43-latek

04-07-2017
Niestety w szpitalu zmarł 43-letni mężczyzna, który kierował osobowym Renault. Doznał poważnych obrażeń i niestety lekarzom nie udało się go uratować. Natomiast jego 11-letni syn...
News'y

GŁOJSCE: Dramatyczny wypadek ojca z synem

04-07-2017
W poniedziałek (03.07.2017) przed godziną 21. na skrzyżowaniu DW993 (ul. Dukielska) z drogą łączącą Głojsce z Sulistrową (ul. Szkolna) doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się dwa...
News'y

VII Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne na Hałbowie koło Desznicy - Zapowiedź

26-06-2017
W dniu 6 lipca 2017 roku stowarzyszenie Gmina Chrześcijańska im. Leona Karcińskiego w Nowym Żmigrodzie organizuje VII Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne w 75. rocznicę mordu Żydów na...
News'y

Brawo dla odważnych!

21-06-2017
Czasem niewiele trzeba. Wystarczy impuls, potem pomysł i trochę inicjatywy. To na początek. Potem potrzebni są ludzie, którzy mają chęć działania i zrobienia czegoś wspólnie....

Kąty: Poważny wypadek drogowy

Kot szuka domu

Uwaga ostrzeżenie - burze z gradem

XVI Parada Historyczna w Świątkowej Wielkiej

Tragiczny finał wypadku w Głojscach. W szpitalu zmarł 43-latek

GŁOJSCE: Dramatyczny wypadek ojca z synem

VII Modlitewne Spotkanie Ekumeniczne na Hałbowie koło Desznicy - Zapowiedź

Brawo dla odważnych!

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

               Ile razy słyszymy o bogatych, europejskich, emerytach. Przechodzą na emeryturę i stać ich na wszystko, na wczasy, drogie samochody. Zazdrościmy im. Tacy wiedzą, że żyją i pożyją na emeryturze. U nas emeryt dostaje głodową i rentę i emeryturę, często boryka się z problemem czy wykupić lekarstwa czy zapłacić rachunki. Przykre, smutne i wkurzające do szpiku kości.

Kiedyś mój znajomy z Niemiec opowiadał skąd takie emerytury i jak to u nich działa. Emerytura państwowa też jest bardzo niska, ale młody Niemiec, gdy tylko zaczyna pracę, jeszcze przed otrzymaniem pierwszej wypłaty, ma podpisaną umowę z funduszem Ubezpieczeniowo-Oszczędnościowym. Co miesiąc odkłada sobie określoną kwotę, której wysokość zależy tylko od niego.

Wiadomo, co Polak robi z pierwszą wypłatą? Informuje kolegów a głowy bolą ich jeszcze dwa dni, w końcu jest, co świętować.

Kiedyś zadzwonił do mnie Milusi Pan. Poinformował, że numer telefonu dostał od mojego przyjaciela, chciałby się spotkać i porozmawiać. Nic mnie to nie będzie kosztowało.

,,Oesu!” – pomyślałam, kolejny domokrążca sprzedający samo gotujące garczki albo materace, które leczą zanim jeszcze się na nich położysz. Albo pościel, która leczy alergie i wszystkie inne choroby ratując niejedno małżeństwo. Jasny gwint! Ale mnie wkopał, przyjaciel, psia mać. Trudno, poświęcę się. Będę przez godzinę, maślanymi oczętami, gapić się w Milusiego Pana i udawać zainteresowanie. Przyrzekłam sobie, że tym razem nic nie kupię! Na wszelki wypadek pieniądze zaniosłam do sąsiadki nakazując jej żeby pod żadnym pozorem mi ich nie dawała! Nie dzisiaj! Podzwoniłam po znajomych i zażądałam stanowczo żeby pod żadnym pozorem nie pożyczali mi dzisiaj pieniędzy a najlepiej gdyby nie odbierali telefonów ode mnie i nie otwierali drzwi, gdy będę się do nich dobijać. Coś tam niezrozumiałego powiedzieli pod nosem, sąsiad zapytał czy mam w domowej apteczce pyralginę, ale wszyscy solidarnie obiecali nie pożyczać. Tak zabezpieczona, uspokojona czekałam na wizytę Milusiego Pana.

Przyszedł, ładnie się przywitał Ładniusi Pan (ten to mógłby mi wcisnąć nawet krzywą wieżę). Usiadł i opowiedział, po co do mnie przyszedł. Zaczęło mi się podobać, nie musiałam udawać zainteresowania. Ładniusi Pan skończył i na następne spotkanie umówiliśmy się za dwa tygodnie.

Dziś minęło dwa tygodnie i Ładniusi Pan znowu zapukał do moich drzwi. Po naszej ostatniej rozmowie przygotował dla mnie dwie oferty.

Obie mi się spodobały, ale ta jedna szczególnie. Wpłacając, co miesiąc 300zł -przez 22lata, już w wieku sześćdziesięciu lat mogę przejść na rentę, swoją prywatną rentę i na rękę będę dostawać 1719zł. Trochę mało jak na luksusowe życie, gdybym miała dwadzieścia lat moja renta wynosiłaby 4000zł. Trudno, i szkoda, że Ładniusi Pan nie zapukał do mnie wcześniej. Oprócz renty, na koncie, będę miała 79200zł moich wpłat plus odsetki a to daje całkiem sporą sumkę.

Fajna wizja, ale zaczęły się pytania

Ja -co jeżeli firma zbankrutuje?

Ł.P.- W ostatnich pięćdziesięciu latach nie zbankrutowała żadna taka firma, najwyżej dochodziło do fuzji

Ja- No, ale jeżeli jednak zbankrutuje?

Ł.P.- Z całą pewnością nie straci Pani swoich pieniędzy, KNF nad nimi czuwa.

Ja-no dobra, ale koleżanka ma lepsze warunki, jeżeli chodzi o ubezpieczenie grupowe

Ł.P- proszę się upewnić, czy aby na pewno, gdy np.  złamie czy zwichnie nogę przywiozą jej kule w prezencie, czy wypożyczą sprzęt medyczny. U nas Pani dzwoni i na drugi dzień już są. Czy przyjedzie do niej pielęgniarka zrobić zastrzyk, u nas to wszystko jest w pakiecie? To my przyjeżdżamy po dokumentację medyczną, gdy staramy się o odszkodowanie dla Pani wszystko to robimy my a Pani nie musi wychodzić z domu (coś w sam raz dla takiego, wygodnego człowieka jak ja)

Było jeszcze mnóstwo pytań, wątpliwości.

Za dwa tygodnie Ładniusi Pan zapuka ponownie z odpowiednimi dokumentami.

A ja się zastanawiam, podpisać czy dać sobie spokój i odkładać pieniądze na lokatę, gdzie jest 3% oprocentowanie (tu bym miała 5%)

Przecież równie dobrze może zbankrutować bank, może.

W razie mojej (tfu tfu tfu) śmierci rodzina będzie ciągała się po sądach żeby odzyskać wpłacone przeze mnie pieniążki (tutaj wypłacą bez problemu wszystkie, które wpłaciłam plus odsetki, w PZU tego nie dostanę) 

Ubezpieczając się w PZU, bo przecież trzeba się ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków, PZU nie wypłaci pieniążków, które wpłaciłam, bo to nie fundusz ubezpieczeniowo-oszczędnościowy.

Główkuję, szukam wszystkich za i przeciw. Zostało jeszcze 14 dni

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

   • Gość - Gość

    Nuremberg, Germany

    No ja płace w ING Nationale Niederlande już od 9 lat polisę na życie 100 zł na emeryturę i 90 zł ubezpieczeń na różne wypadki choroby jak będę składał do emerytury to jakieś 1 800 zł swojej będę miał ale te pieniądze mogę wybrać w każdej chwili jak mi się znudzi.. zacząłem w wieku 22 lat wpłacać na polisę 100 zł nie pieniądze ale coś kiedyś będzie parę groszy jestem za ☺

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - pelczarmarcin@wp.pl

    Tarnowiec, Poland

    pieniądze możesz z zyskiem wybrać po okresie opłacalności inwestycji , sprawdź swoja umowę lub dopytaj swojego agenta z tego co pamiętam to okres 20 lat w ING przy twoim wariancie ( niekiedy 10 lat ) , jeśli wcześniej swoje oszczędności wybierzemy to niczego nie zyskamy , a czasem koszty zrezygnowania z polisy mogą być większe nie nasze wpłaty , ale na te wszystkie pytania powinien wam agent udzielić odpowiedzi .

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - pelczarmarcin@wp.pl

    Tarnowiec, Poland

    300 zł m-c to jest spora szansa na powiększenie kapitału jeśli ta składka w całości idzie na inwestycje a nie na ubezpieczenie !!

    Zapytać warto ile wynosi okres ( zazwyczaj to 10 lat ) gdzie będziemy mogli wybrać swoje oszczędności bez jakichkolwiek opłat i kosztów w razie potrzeby i czy nam się to opłaca ?? i co się stanie kiedy się np rozmyślimy za 3 lata i jakie koszty z tego tytułu poniesiemy , czy np uskładana składka nie będzie mniejsza niż koszty zrezygnowania z polisy .
    Czy będzie nas stać przez te 20 lat na składkę w rożnych sytuacjach życiowych !!? ( obniżenie składki wiąże się z kosztami , zwiększenie już nie - z tego co pamiętam )
    Mówię cały czas tutaj o inwestycji i to jest właśnie nasza Prywatna i Osobista decyzja odnoście III filaru prywatnej emerytury ( nie renty jak w artykule, renta z natury jest chorobowa ) wypłacana po osiągnięciu wieku emerytalnego.

    Padają tutaj nie spójne pytania (Ładniusi Pan może być przyczyną )
    - składka 300 zł wiąże się z polisą inwestycyjną i nie ma to żadnego powiązania z ubezpieczeniem grupowym i jego warunkami ( mowa o koleżance ).
    -co do złamania czy zwichnięcia to mowa tutaj o ubezpieczeniu NNW ( nie grupowym ) a nie o polisie inwestycyjnej o składce 300 zł bo to dwa rożne odrębne tematy ( i wyjść z domu też musimy , na rehabilitacje i inne, a dokumentacji medycznej nie udziela się osobom trzecim ).
    - co do pielęgniarki czy sprzętu medycznego to mowa tutaj o dodatkowym ubezpieczeniu na życie nie o inwestycji prywatnej emerytury.
    - co do bankructwa to zachodzie firmy jedynie się łączą w większe "nie bankrutują" , ale warto zapytać na dzień dzisiejszy co w przypadku zagrożenia bądź wybuchu wojny ( czy na wchodzie sytuacja z neobanderowskimi władzami Ukrainy , czy zachód zalewany przez uchodźców , itp - nie wiemy co będzie jutro i musimy się z wszystkimi wydarzeniami liczyć ) co umowa na ten temat zawiera i gdzie nasze pieniążki będą przechowywane i czy bezpieczne na ten czas .
    - mnóstwo pytań i wątpliwości , to jest nasza własna odpowiedzialność za naszą przyszłość i życie " bez ZUSu " jak na Zachodzie Europy w EU.

    A Ładniusi Pan ....może czasem warto zapytać życiowego i normalnego" Pana " ( z prosta wieżą ):)

    Osobiście sam mam polisę od 11 lat inwestycyjną z całą swoją składką. Co do Ubezpieczeń dodatkowych z własnego doświadczenia polecam ( składka tania - brak problemów z odszkodowaniem w czasie szkody ) http://www.planetamlodych.com.pl , a dla dzieci http://euro26.pl .

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz

   MARVIS

   akcenta.pl

   loading...

   for him

   loading...

   for her

   loading...