Contact Us!

News'y

Dożynki Gminne

09-08-2018
   
News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...

Dożynki Gminne

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

               Ile razy słyszymy o bogatych, europejskich, emerytach. Przechodzą na emeryturę i stać ich na wszystko, na wczasy, drogie samochody. Zazdrościmy im. Tacy wiedzą, że żyją i pożyją na emeryturze. U nas emeryt dostaje głodową i rentę i emeryturę, często boryka się z problemem czy wykupić lekarstwa czy zapłacić rachunki. Przykre, smutne i wkurzające do szpiku kości.

Kiedyś mój znajomy z Niemiec opowiadał skąd takie emerytury i jak to u nich działa. Emerytura państwowa też jest bardzo niska, ale młody Niemiec, gdy tylko zaczyna pracę, jeszcze przed otrzymaniem pierwszej wypłaty, ma podpisaną umowę z funduszem Ubezpieczeniowo-Oszczędnościowym. Co miesiąc odkłada sobie określoną kwotę, której wysokość zależy tylko od niego.

Wiadomo, co Polak robi z pierwszą wypłatą? Informuje kolegów a głowy bolą ich jeszcze dwa dni, w końcu jest, co świętować.

Kiedyś zadzwonił do mnie Milusi Pan. Poinformował, że numer telefonu dostał od mojego przyjaciela, chciałby się spotkać i porozmawiać. Nic mnie to nie będzie kosztowało.

,,Oesu!” – pomyślałam, kolejny domokrążca sprzedający samo gotujące garczki albo materace, które leczą zanim jeszcze się na nich położysz. Albo pościel, która leczy alergie i wszystkie inne choroby ratując niejedno małżeństwo. Jasny gwint! Ale mnie wkopał, przyjaciel, psia mać. Trudno, poświęcę się. Będę przez godzinę, maślanymi oczętami, gapić się w Milusiego Pana i udawać zainteresowanie. Przyrzekłam sobie, że tym razem nic nie kupię! Na wszelki wypadek pieniądze zaniosłam do sąsiadki nakazując jej żeby pod żadnym pozorem mi ich nie dawała! Nie dzisiaj! Podzwoniłam po znajomych i zażądałam stanowczo żeby pod żadnym pozorem nie pożyczali mi dzisiaj pieniędzy a najlepiej gdyby nie odbierali telefonów ode mnie i nie otwierali drzwi, gdy będę się do nich dobijać. Coś tam niezrozumiałego powiedzieli pod nosem, sąsiad zapytał czy mam w domowej apteczce pyralginę, ale wszyscy solidarnie obiecali nie pożyczać. Tak zabezpieczona, uspokojona czekałam na wizytę Milusiego Pana.

Przyszedł, ładnie się przywitał Ładniusi Pan (ten to mógłby mi wcisnąć nawet krzywą wieżę). Usiadł i opowiedział, po co do mnie przyszedł. Zaczęło mi się podobać, nie musiałam udawać zainteresowania. Ładniusi Pan skończył i na następne spotkanie umówiliśmy się za dwa tygodnie.

Dziś minęło dwa tygodnie i Ładniusi Pan znowu zapukał do moich drzwi. Po naszej ostatniej rozmowie przygotował dla mnie dwie oferty.

Obie mi się spodobały, ale ta jedna szczególnie. Wpłacając, co miesiąc 300zł -przez 22lata, już w wieku sześćdziesięciu lat mogę przejść na rentę, swoją prywatną rentę i na rękę będę dostawać 1719zł. Trochę mało jak na luksusowe życie, gdybym miała dwadzieścia lat moja renta wynosiłaby 4000zł. Trudno, i szkoda, że Ładniusi Pan nie zapukał do mnie wcześniej. Oprócz renty, na koncie, będę miała 79200zł moich wpłat plus odsetki a to daje całkiem sporą sumkę.

Fajna wizja, ale zaczęły się pytania

Ja -co jeżeli firma zbankrutuje?

Ł.P.- W ostatnich pięćdziesięciu latach nie zbankrutowała żadna taka firma, najwyżej dochodziło do fuzji

Ja- No, ale jeżeli jednak zbankrutuje?

Ł.P.- Z całą pewnością nie straci Pani swoich pieniędzy, KNF nad nimi czuwa.

Ja-no dobra, ale koleżanka ma lepsze warunki, jeżeli chodzi o ubezpieczenie grupowe

Ł.P- proszę się upewnić, czy aby na pewno, gdy np.  złamie czy zwichnie nogę przywiozą jej kule w prezencie, czy wypożyczą sprzęt medyczny. U nas Pani dzwoni i na drugi dzień już są. Czy przyjedzie do niej pielęgniarka zrobić zastrzyk, u nas to wszystko jest w pakiecie? To my przyjeżdżamy po dokumentację medyczną, gdy staramy się o odszkodowanie dla Pani wszystko to robimy my a Pani nie musi wychodzić z domu (coś w sam raz dla takiego, wygodnego człowieka jak ja)

Było jeszcze mnóstwo pytań, wątpliwości.

Za dwa tygodnie Ładniusi Pan zapuka ponownie z odpowiednimi dokumentami.

A ja się zastanawiam, podpisać czy dać sobie spokój i odkładać pieniądze na lokatę, gdzie jest 3% oprocentowanie (tu bym miała 5%)

Przecież równie dobrze może zbankrutować bank, może.

W razie mojej (tfu tfu tfu) śmierci rodzina będzie ciągała się po sądach żeby odzyskać wpłacone przeze mnie pieniążki (tutaj wypłacą bez problemu wszystkie, które wpłaciłam plus odsetki, w PZU tego nie dostanę) 

Ubezpieczając się w PZU, bo przecież trzeba się ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków, PZU nie wypłaci pieniążków, które wpłaciłam, bo to nie fundusz ubezpieczeniowo-oszczędnościowy.

Główkuję, szukam wszystkich za i przeciw. Zostało jeszcze 14 dni

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

   • Gość - Gość

    Nuremberg, Germany

    No ja płace w ING Nationale Niederlande już od 9 lat polisę na życie 100 zł na emeryturę i 90 zł ubezpieczeń na różne wypadki choroby jak będę składał do emerytury to jakieś 1 800 zł swojej będę miał ale te pieniądze mogę wybrać w każdej chwili jak mi się znudzi.. zacząłem w wieku 22 lat wpłacać na polisę 100 zł nie pieniądze ale coś kiedyś będzie parę groszy jestem za ☺

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - pelczarmarcin@wp.pl

    Tarnowiec, Poland

    pieniądze możesz z zyskiem wybrać po okresie opłacalności inwestycji , sprawdź swoja umowę lub dopytaj swojego agenta z tego co pamiętam to okres 20 lat w ING przy twoim wariancie ( niekiedy 10 lat ) , jeśli wcześniej swoje oszczędności wybierzemy to niczego nie zyskamy , a czasem koszty zrezygnowania z polisy mogą być większe nie nasze wpłaty , ale na te wszystkie pytania powinien wam agent udzielić odpowiedzi .

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - pelczarmarcin@wp.pl

    Tarnowiec, Poland

    300 zł m-c to jest spora szansa na powiększenie kapitału jeśli ta składka w całości idzie na inwestycje a nie na ubezpieczenie !!

    Zapytać warto ile wynosi okres ( zazwyczaj to 10 lat ) gdzie będziemy mogli wybrać swoje oszczędności bez jakichkolwiek opłat i kosztów w razie potrzeby i czy nam się to opłaca ?? i co się stanie kiedy się np rozmyślimy za 3 lata i jakie koszty z tego tytułu poniesiemy , czy np uskładana składka nie będzie mniejsza niż koszty zrezygnowania z polisy .
    Czy będzie nas stać przez te 20 lat na składkę w rożnych sytuacjach życiowych !!? ( obniżenie składki wiąże się z kosztami , zwiększenie już nie - z tego co pamiętam )
    Mówię cały czas tutaj o inwestycji i to jest właśnie nasza Prywatna i Osobista decyzja odnoście III filaru prywatnej emerytury ( nie renty jak w artykule, renta z natury jest chorobowa ) wypłacana po osiągnięciu wieku emerytalnego.

    Padają tutaj nie spójne pytania (Ładniusi Pan może być przyczyną )
    - składka 300 zł wiąże się z polisą inwestycyjną i nie ma to żadnego powiązania z ubezpieczeniem grupowym i jego warunkami ( mowa o koleżance ).
    -co do złamania czy zwichnięcia to mowa tutaj o ubezpieczeniu NNW ( nie grupowym ) a nie o polisie inwestycyjnej o składce 300 zł bo to dwa rożne odrębne tematy ( i wyjść z domu też musimy , na rehabilitacje i inne, a dokumentacji medycznej nie udziela się osobom trzecim ).
    - co do pielęgniarki czy sprzętu medycznego to mowa tutaj o dodatkowym ubezpieczeniu na życie nie o inwestycji prywatnej emerytury.
    - co do bankructwa to zachodzie firmy jedynie się łączą w większe "nie bankrutują" , ale warto zapytać na dzień dzisiejszy co w przypadku zagrożenia bądź wybuchu wojny ( czy na wchodzie sytuacja z neobanderowskimi władzami Ukrainy , czy zachód zalewany przez uchodźców , itp - nie wiemy co będzie jutro i musimy się z wszystkimi wydarzeniami liczyć ) co umowa na ten temat zawiera i gdzie nasze pieniążki będą przechowywane i czy bezpieczne na ten czas .
    - mnóstwo pytań i wątpliwości , to jest nasza własna odpowiedzialność za naszą przyszłość i życie " bez ZUSu " jak na Zachodzie Europy w EU.

    A Ładniusi Pan ....może czasem warto zapytać życiowego i normalnego" Pana " ( z prosta wieżą ):)

    Osobiście sam mam polisę od 11 lat inwestycyjną z całą swoją składką. Co do Ubezpieczeń dodatkowych z własnego doświadczenia polecam ( składka tania - brak problemów z odszkodowaniem w czasie szkody ) http://www.planetamlodych.com.pl , a dla dzieci http://euro26.pl .

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    https://joyganic.com/profile/mizuku38 First of all, these particular veins dont play one particular part for the normal to circulate. In fact, they make circulation more difficult, so end up being more than okay eliminate them. Also, varicose veins and spider veins need to treated right as easy to prevent anymore twisting or ulcers at the legs may occur. Upon removal, it guide your skin look younger and healthier.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Skąd się bierze uczucie niepokoju w klatce piersiowej? http://abc-zylakow.pl

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz

   MARVIS

   akcenta.pl

   loading...

   for him

   loading...

   for her

   loading...