Contact Us!

News'y

Dożynki Gminne

09-08-2018
   
News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...

Dożynki Gminne

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

Minister Środowiska Jan Szyszko powołał dzisiaj nowego Dyrektora Magurskiego Parku Narodowego. Został nim znany jasielski ornitolog dr Marian Stój.

 

            Marian Stój dał się poznać jako znakomity fachowiec, zaangażowany w obronę przyrody. Działa w Ogólnopolskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, Komitecie Ochrony Orłów. Był Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody woj. Podkarpackiego.

 

 

Przed nowym Dyrektorem stoi ogromne wyzwanie. Bardzo istotna będzie odbudowa zaufania do Parku. Mamy świadomość tego, że w związku z rozmaitymi wydarzeniami, to zaufanie zostało nadszarpnięte,  nasilił się konflikt z lokalnymi środowiskami w sprawie Planu Ochrony Magurskiego Parku Narodowego. Trzymamy kciuki, by nowy Dyrektor Magurskiego Parku Narodowego okazał się roztropnym i mądrym człowiekiem, umiejącym zrozumieć mentalność, potrzeby i interesy lokalnej ludności stając się jej przyjacielem, godząc zarazem to wszystko z interesami Parku. Tego właśnie Panu dr Marianowi Stój obok zawodowego spełnienia, pomyślności w realizacji planów i zamierzeń, satysfakcji i poczucia szczęścia z pełnionej funkcji jak i wszystkiego co dobre w Nowym 2017 Roku serdecznie życzymy.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

   • Gość - Gość

    Krempna, Poland

    Nie powinien wygrać, był lepszy kandydat!

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Nie ma lepszego człowieka na to stanowisko . Marian Stój to doskonały fachowiec, a przy tym skromny i ludzki. To nie nadęty bufon epatujący wszem i wobec zielonym mundurkiem.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Marian Stój na szczęście nie jest jakimś totalnym Misiewiczem. Niemniej, nie łudźmy się: nigdy by nie wygrał, gdyby nie znajomość z posłem Rzońcą, którego długie ręce spokojnie sięgają nie tylko Krempnej ale przede wszystkim, Warszawy. Wreszcie ma swojego człowieka na tym stanowisku. Ciekawe jednak, czy p. Stój "wybije się na niepodległość", czy też ustali swoje relacje z posłem jak Duda z Kaczyńskim? Co powie np. o budowie zbiornika Kąty-Myscowa? Bądźmy jednego pewni: jeśli choć w małym stopniu weźmie na serio swoje obowiązki, to na pewno wejdzie w konflikt z "lokalną społecznością" tak jak każdy poprzedni dyrektor. Bo stronie "społecznej", a przede wszystkim grupie sfrustrowanych byłych ORMOwców, SBeków, i WOPistów, chodzi o to, że najlepiej, gdyby parku w ogóle nie było, i można było polować, kłusować i podkradać drewno z lasu bez żadnych ograniczeń. I o to chodzi. A wszystkie używane argumenty to demagogiczna propaganda, z nieśmiertelnym hasłem "ludzie ważniejsi niż jakieś ptaszki (wilki, niedzwiedzie, łosie .... itp)". A tymczasem tak naprawdę, MPN jest dobrem NARODOWYM a nie jakimś gminnym ogródkiem. Na szczęście, jest sporo organizacji pozarządowych, które z najwyższą uwagą będą śledziły poczynania dyrektora. Jeszcze (?) jesteśmy w Europie, i jakiś bat na szkodników się znajdzie.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Oj widać jak nowy dyrektor MPN -Marian Stój jest solą w oku "starej rządzącej gwardii parkowej". Jeśli Stój jest namaszczony przez Rzońcę to ciekawe kto namaszczał Szafrańskiego ,Czadernę i próbował namaszczać Borka?
    Magurski Park Narodowy jak pisze jeden z gości jest dobrem narodowym- czyżby? to jest park dla wybranych którzy pod sztandarem ochrony środowiska paradując w zielonych mundurkach "tłuką kasę na projektach, sami kłusują, anektują całe połacie parku wraz z zabudowaniem( Ciechań, Baranie, Rozstajne) dla własnych "doznań" .
    To fajne i ciepłe miejsce pracy : całymi rodzinami: mężowie i żony, rodzice i dzieci, kto żyw , kto kogo zna, kto ma dojścia....właśnie w tym stylu to idzie . Urządziliście sobie niezłą "gawrę"-ciepło , miło i spokojnie: sklep pod ręką, bazarek ze szmatami jako relaksik dla przepracowanych Pań.
    Jak wy to robicie kochani : ponoć zarabiacie grosze ,a wszyscy pobudowani, dzieci wystudiowane, same wypasione auciska- a miejscowych obwiniacie ,że kradną drzewo!!!!!!!!
    A jak wam się pali pod nóżkami to wzywacie na pomoc "wielkomiejskich pseudoekologów" którzy oprócz sfilcowanych swetrów i włosów niczym się popisać nie potrafią.Fakt są w stanie robić medialną wrzawę , bo im większą wrzawę zrobią tym więcej kasy dostaną.
    A czy pochwaliliście się waszym dyżurnym pomocnikom jak to udało wam się w imię postępu(kasy) skutecznie zdziesiątkować orlika krzykliwego. A gdzie się wam potraciły czarne bociany? A co z z objętym ochronią jałowcem wyciętym w pień . O borowinach już nie wspomnę.
    A plan ochrony parku? bubel za miliony....
    Musicie pożegnać się z waszą "fata morganą"- że park to wasze ranczo w myśl piosenki Anny Jantar " Nic nie może przecież wiecznie trwać... co zesłał los trzeba będzie stracić"....

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Kula w płot.... Po prostu nie możesz zrozumiec, że istnieją ludzie serio traktujący ochronę przyrody; ludzie, którzy wcale na tym nie zarabiają. Wam wszystkim jest nie jest to w smak. Chcecie wszędzie wejść, polować, kłusować, itp. A jeśli ktoś przeciwko temu protestuje, to zawsze jest przedstawiony jako oszołom w "sfilcowanym swetrze". Otóż, tak nie jest. Za wzmocnieniem ochrony w Parku jest sporo ludzi w dobrych garniturach. I nie łudźcie się: będziemy patrzeć Wam na ręce. I będziemy tu przyjeżdzać, nawet bez zaproszenia z Parku. W cywilizowanych krajach urządza się nagonki nam myśliwych, zrobimy i na was... A co do dyrektora, to jesli choć trochę jest ochroniarzem (a w sumie jest) i ma jaja (nie jestem pewien), to szybko wejdziecie z nim na kurs kolizyjny.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Czytam "ze zrozumieniem" te Twoje komentarze i takie mam przemyślenia: piszesz o "społecznej " stronie "przede wszystkim grupie sfrustrowanych byłych ORMOwców, SBeków, i WOPistów "- widać,że jesteś doskonale poinformowany o przeszłości wielu mieszkańców, a przecież nie jesteś "tutejszy" ? Chcesz przyjeżdżać i urządzać nagonki i polowania na ludzi .....Człowieku czyś Ty się naczytał Orwella?
    Masz zapewne parę liter przed nazwiskiem, nosisz dobry garnitur( w kolorze zielonym), zaliczasz się do awangardy przyrodniczej -to do czegoś zobowiązuje nie sądzisz? Dlaczego z taką pogardą traktujesz mieszkańców Gminy Krempna, dlaczego tak cię "boli" ten nowy dyrektor.A może sam chciałbyś nim być? Skoro tak leży Ci na sercu ochrona przyrody, dlaczego w swoim komentarzu nie odniesiesz się np. do wytępienie nadajnikami orlików, powycinania chronionego jałowca czy borowin. A jak sądzisz, pracownicy parku nie polują...?
    Tak! W cywilizowanych krajach są parki narodowe stojące otworem dla ludzi ,z licznymi atrakcjami turystycznymi, punktami gastronomicznymi , nawet z kolejką dzięki , której można zwiedzać park. Są szlaki konne , rowerowe, trasy dla "biegówek", a tu??
    Park istnieje ponad 20 lat, a Wy oprócz coraz większej liczby "zakazów" na tablicach wjazdowych nie macie nic do zaoferowania. Sorry, jest jeszcze mały" chaszcz" przed Muzeum za kilkaset tysięcy złotych plus niklowa balustradka.
    Wielu z nas jest przekonanych,że dyrektor Stój nie będzie generował konfliktów,że szybko doprowadzi do porozumienia w kwestii planu ochrony parku, że "zainkasowana" przez was "powiatówka" będzie przejezdna. Wierzymy, że już niedługo będzie można podziwiać Dolinę Ciechani... .........Life is beautiful!!!!!!!!!!!!!!!

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    1) No, i zgody w tej sprawie niestety nie będzie. To, że gdzies na świecie w parkach narodowych robi się kolejki, to naprawde mnie w ogóle nie obchodzi. Park jest po to, żeby w tym wyjątkowym miejscu były chronione "wielkoskalowe procesy ekologiczne" jak to definuije Ustawa. A np. wędrówki i rozród drapieżników to są właśnie takie procesy. Niemniej, wydaje się, że na fali "dobrej zmiany" szyszkizm tryumfuje, a strona "ochroniarska" przegrała bitwę. Ale to tylko bitwa a nie wojna. Ciekaw jestem tylko, czy "stójowcy" zdołają przekonać radę naukową, żeby wyrzuciła do kosza efekty pracy zespołu ds planu ochrony...
    2) I nie próbuj mnie zidentyfikować, bo nie dasz rady. Wiedz, że poczynania Parku obserwuje z zewnątrz spora grupa osób, o kórej nie wiesz i prędko wiedzieć nie będziesz. Uderzymy wtedy, kiedy uznamy za słuszne, w najczulszy punkt, i po to, żeby zabolało.

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    No cóż; wcale nie mam zamiaru Cię identyfikować ...sam to już zrobiłeś dostatecznie dobrze. Ciągle dostarczasz nowych , ciekawych informacji. Wiem już,że masz parę liter przed nazwiskiem, nosisz zielony mundurek ( ale nie harcerz), poczytałeś parę ustaw dotyczących ochrony przyrody, znacznie bardziej odpowiadała Ci poprzednia opcja rządząca i poprzedni szefowie MPN. Nie polujesz. Włożyłeś sporo"trudu" w przygotowanie projektu planu ochrony parku - i jesteś wściekły,że znalazło się paru ,którzy nie docenili tego wysiłku , nie wyśpiewują pochwalnych peanów ,a co najgorsze wcale nie mają zamiaru dostosować się do jego niektórych absurdalnych zapisów.
    I jeszcze jedno- Stara psychologiczna prawda : kto straszy innych sam jest słaby,a Ty tylko straszysz.
    To jest mój ostatni wpis na ten temat. Nie mam zamiaru więcej z Tobą polemizować bo i po co. Zabawa w "ciciubabkę" mnie nie bawi.
    Wiem ,że będzie jeszcze sporo okazji o to się spierać.Sadzę ,że takie rzucanie "złośliwości" w przestrzeń wirtualną niczego konstruktywnego nie wnosi do sprawy. Czy zostanie osiągnięty jakiś konsensus ? Nie sadzę.Jakiś plan będzie zatwierdzony , bo musi być- tego oczekuje ministerstwo. I pewnie po obu stronach będzie niezadowolenie . Z tym będziemy musieli żyć .
    Niemniej dziękuję Ci za przedstawienie swoich poglądów . Pozdrawiam

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
   • Gość - Gość

    Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz

   MARVIS

   akcenta.pl

   loading...

   for him

   loading...

   for her

   loading...