Contact Us!

News'y

Dożynki Gminne

09-08-2018
   
News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...

Dożynki Gminne

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna 31 grudnia 2016 roku zakończyło realizację projektu pt. „Aktywizacja współpracy wspólnot lokalnych i instytucji publicznych w gminie Krempna”. Projekt został zrealizowany w partnerstwie z gminą Krempna przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

 

 

Realizacja tego projektu jest odpowiedzią na zaobserwowane problemy mieszkańców w zakresie niskiego poziomu aktywności społecznej oraz obniżonego zaufania do różnych instytucji publicznych. Zaangażowanie społeczeństwa lokalnego w działalność pożytku publicznego naszej gminy jest znikome. Ludzie nie podejmują współpracy, nie działają na rzecz swoich społeczności, ponieważ nie wierzą, że mogą mieć na cokolwiek wpływ oraz nie mają motywacji do działania.

Z drugiej strony mają swoje potrzeby, aspiracje, dostrzegają braki w swoim życiu
i najbliższym otoczeniu.

W projekcie uczestniczyło 60 osób mieszkających w gminie Krempna, kobiet
i mężczyzn w wieku od 15 lat, których łączy działalność społeczna w społecznościach lokalnych oraz 6 przedstawicieli lokalnych samorządów i instytucji publicznych. Celem projektu była edukacja i aktywizacja w zakresie wspólnej realizacji inicjatyw oddolnych 6 grup mieszkańców gminy Krempna oraz ich włączenie się w życie publiczne przez podniesienie kompetencji społecznych, nabycie wiedzy i umiejętności współpracy pomiędzy sobą i z przedstawicielami samorządu lokalnego oraz nabycie doświadczeń działalności społecznej.

W sobotę 17 grudnia w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Krempnej odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu. W uroczystej konferencji wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, delegacja ze słowackiej gminy Richvald, przedstawiciele wszystkich organizacji społecznych działających na terenie gminy Krempna, uczestnicy projektu. Gościem szczególnym uroczystości była nasza znana poetka ludowa, zasłużona dla kultury Powiatu Jasielskiego Pani Józefa Grzesik.

Podsumowania realizacji projektu dokonał Wiesław Kmiecik – Wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna.

 - W trakcie realizacji tego projektu zauważyliśmy, że nie działamy w społecznej próżni, ludzie bardzo chętnie włączają się w oddolne inicjatywy, tylko trzeba dać im na to szansę i dostosować działania do ich potrzeb czy zainteresowań. Zabierając się do działania należy przede wszystkim zastanowić się nad lokalnymi potrzebami. Są to bardzo proste, praktyczne rzeczy, którymi nikt się nie zajmuje, bo nie są spektakularne. A my, ponieważ tu mieszkamy, po prostu o nich myślimy.

Przedstawiając prezentację omówił cele i założenia projektu, przedstawił poszczególne działania, jakie zostały zrealizowane w trakcie jego trwania, osiągnięte rezultaty, doświadczenia i wnioski.

W trakcie trwania konferencji wśród uczestników rozdawano także publikacje promującą rezultaty projektu ABC Aktywności Społecznej w Gminie Krempna.

Swoimi refleksjami z uczestnikami konferencji podzielił się Starosta Jasielski Pan Adam Pawluś.

„Bardzo wam kibicuję i cieszę się, że powstają w naszym powiecie tak prężnie działające społeczne inicjatywy.  Wasza inicjatywa jest bardzo potrzebna. Jako starosta zapewniam Was, że będziemy się starać i podejmować działania, aby gmina Krempna się rozwijała” - mówił Starosta. Wspomniał także o planach wykorzystania budynku byłej Strażnicy Straży Granicznej w Ożennej do stworzenia tam Ośrodka Edukacji Ekologicznej.
W jego otoczeniu planuje się również utworzenie pola namiotowego i parkingu pod turystykę caravaningową. Zapewnił, że Powiat będzie dążył do przewrócenia przejezdności drogi Grab - Ciechań – Krempna. Złożył gratulacje uczestnikom projektu oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, ze projekt został zrealizowany. Zachęcił także do podejmowania dalszych działań prowadzących do aktywizacji mieszkańców Gminy Krempna.

Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja Jolanty Miklar – propagatorki zdrowego stylu życia.

Po zakończeniu części oficjalnej konferencji uczestnicy zostali zaproszeni na obiad, który był również doskonałą okazją do kontaktu pomiędzy przedstawicielami różnych organizacji, zawierania nowych znajomości, które mogą zaowocować nawiązaniem współpracy.

Stowarzyszenie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu projektu, udostępniali potrzebne materiały, dzielili się doświadczeniem i wiedzą. Cieszymy się z aprobaty społeczeństwa gminy Krempna. Jesteśmy przekonani, że w naszej lokalnej społeczności tkwią jeszcze olbrzymie pokłady aktywności, które wykorzystać można dla wspólnego działania.

          Projekt realizowany był w okresie od 01.05.2016 do 31.12.2016 r. Poniżej prezentujemy galerię z wydarzenia oraz prezentację podsumowującą realizację projektu.

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
  • Brak komentarzy

  MARVIS

  akcenta.pl

  loading...

  for him

  loading...

  for her

  loading...