Contact Us!

News'y

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

24-03-2018
Zaprazamy serdecznie na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Więcej inforamcji przeczytacie Państwo poniżej.
News'y

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

10-01-2018
W jasielskim szpitalu zmarł mężczyzna poszkodowany w wyniku pożaru, do którego doszło w minioną sobotę w jednym z budynków na terenie Krempnej. Prawdopodobnie do...
News'y

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

05-12-2017
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 43-letniego mieszkańca Krempnej. Jego ciało znaleziono na dnie zbiornika wodnego.  Informację o zaginięciu mężczyzny funkcjonariusze...
News'y

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

24-11-2017
Starosta Karol Górski oraz burmistrzowie miast i wójtowie gmin z terenu powiatu gorlickiego jednym głosem wypowiedzieli się na temat projektu zmiany „Planu zagospodarowania...
News'y

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

14-11-2017
Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 listopada 2017 r w Gminnym Ośrodku Zdrowia odbędzie się tzw. "Biała sobta".       Organizatrami tego szlachetnego wydarzenia są:
News'y

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

02-11-2017
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzisiejsza uroczystość ma charakter bardzo radosny. Wspominamy, bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy...
News'y

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

29-10-2017
 W środę 18 października w Poznaniu podczas konferencji, Wieś Polska-Wieś Innowacyjna’’ nastąpiło rozstrzygnięcie V jubileuszowego ogólnopolskiego konkursu na...
News'y

Internet przyśpiesza

12-10-2017
Mieszkańcy  Grabiu i Wyszowatki  mogą już korzystać z wyższej jakości połączeń telefonicznych, lepszego zasięgu i dostępu do szybszego Internetu mobilnego. Dotyczy to...

Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego

Zmarł mężczyzna poszkodowany w sobotnim pożarze w Krempnej

Na dnie zalewu w Krempnej znaleziono ciało mężczyzny

Nie chcą Parku Krajobrazowego Beskidu Niskiego

Informacje o "Białej sobocie" w Ośrodku Zdrowia w Krempnej

“Życie ludzkie zmienia się, ale się nie kończy”

Strona www.krempna4u.pl jednym z laureatów konkurs pt. „Sołectw@ w sieci"

Internet przyśpiesza

Magurskie wyprawy

loading...

Komunikaty

loading...
loading...

Połączenie z siecią nie jest dziś niczym nadzwyczajnym, łączność ze światem jest jednym z głównych obszarów, za które jest odpowiedzialne nowoczesne państwo.


Walka z wykluczeniem cyfrowym to jeden z priorytetów Unii Europejskiej. W ubiegłym roku w województwie podkarpackim wykonano sieć światłowodową o łącznej długości 2060 kilometrów. Wybudowano 189 węzłów dystrybucyjnych i 14 szkieletowych. Sieć powstała w ramach największej inwestycji teleinformatycznej w Europie - Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej. Projekt był finansowany  ze środków UE. Jego całkowita wartość to 340 mln euro.

Założenia założeniami a praktyka…


       Dostęp do szerokopasmowego Internetu daje dużo więcej niż możliwość przeglądania stron internetowych i sprawdzania poczty elektronicznej. To także wygodne korzystanie z szeregu cyfrowych usług, takich jak np.: telefonia internetowa, telewizja cyfrowa, e-administracja i e-edukacja.


       By każdy mógł korzystać z Internetu, potrzebne jest wybudowanie tak zwanej ostatniej mili. Jest to, mówiąc najprościej, światłowód prowadzący z węzła dystrybucyjnego sieci bezpośrednio do domów.


       W gminie Krempna taką sieć nowej generacji wraz z jej podłączeniem do węzła Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej wybudowała krakowska firma ,, EXPRO” Sp. z o.o. Spółka na realizację inwestycji na terenie 3 gmin powiatu jasielskiego otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 1 079 713,01 zł.

       Choć projekt został zamknięty w 2015 roku na przestrzeni następnych kilku miesięcy nie działo się nic.

    Starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy w odniesieniu do zapewnienia możliwości korzystania z Internetu szerokopasmowego zapytaliśmy o dotychczasowe efekty zrealizowanej przez firmę ,,EXPRO” inwestycji. Oto odpowiedź z dnia 24.02.2017 roku:


„Szanowny Panie,
Bardzo dziękujemy za kontakt i zainteresowanie naszą firmą.

Projekt Internetu szerokopasmowego na terenie Gminy Krempna został zrealizowany.

Została wybudowana infrastruktura światłowodowa umożliwiająca przyłączanie użytkowników w technologii FTTH/B.

Świadczymy już usługi pierwszym użytkownikom w Gminie Krempna, a kolejni są ciągle podłączani.

Tylko w okresie ostatniego miesiąca podpisano kilkadziesiąt umów abonenckich w Gminie Krempna na dostęp do Internetu oraz telewizji.

Zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie projektu beneficjent w ciągu trzech lat będzie sukcesywnie budował kolejne przyłącza i uruchamiał dostęp dla użytkowników.

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem, na warunkach promocyjnych, z naszych usług dostępu do szerokopasmowego Internetu i telewizji zapraszamy do kontaktu:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dofinansowanie projektu oznacza, że realizując go korzystasz z pieniędzy publicznych. Wiąże się to z licznymi obowiązkami. Przede wszystkim trzeba zrealizować inwestycję zgodnie z wnioskiem, przestrzegać terminów i prawidłowo ją rozliczyć.

Na zamieszczonych fotografiach prezentujemy wybudowaną przez firmę ,,EXPRO „nowoczesną sieć światłowodów” w miejscowości Polany. Zdjęcia wykonano 22 lutego 2017 roku.

 

 

Inwestycję w trakcie realizacji wspierały szczytne hasła: „Spełniamy marzenia” czy „Sprawne wykorzystanie środków unijnych”. Prawda, że brzmi pięknie? Niestety, rzeczywistość może nie okazać się aż tak kolorowa.

 

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

  Biorą udział w konwersacji

  • W Polanach mieliśmy ok 1 km światłowodu więcej, pewnie powiesili na czas tzw "odbioru", potem ściągnęli, bo pewnie na inny "odbiór" potrzebowali -żenada (ostatnie foto to pozostałość po linii światłowodowej)!! Projekt zakładał dojście ze światłowodem do Huty Polańskiej potem już tylko do Polan, dziś kończy się na 1/3 wsi, na dodatek kablem leżącym na ziemi od jesieni. EXPRO potrafi budować zaufanie !!! Mnie to wygląda na wyłudzenie funduszy unijnych, dobrze że ktoś o tym napisał, bo szybciej ktoś się tym zainteresuje !

   Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
  • Gość - Gość

   Najprostsze pytanie, które się nasuwa to w jaki sposób inwestor prowadził nadzór nad realizacją zadania przez tego beneficjenta?

   Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz
  • Gość - Gość

   Wydano majątek, w tym unijne pieniądze na coś, co miało służyć ludziom, a w ogóle nie działa!

   Lubię 0 Krótki URL: Odpowiedz

  MARVIS

  akcenta.pl

  loading...

  for him

  loading...

  for her

  loading...