Coraz mniej rzeczy ma dla ludzi wartość emocjonalną. Żyjemy w wiecznej pogoni za nowszym, lepszym. Dziś już niczego nie opłaca się naprawiać, dziś od razu wszystko trzeba wymienić na „nowszy model”. 

     Czterdzieści trzy lata  temu 6 czerwca 1973 roku z taśmy montażowej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku Białej wyjechał premierowy model Fiata 126p -największy przebój motoryzacyjny Polski Ludowej. Nie był szybki i efektowny a jednak nie tak dawno stanowił szczyt marzeń niejednego Polaka. Jeszcze kilka lat temu na polskich drogach widok Poloneza czy Fiatów 125p i 126p nie robił kompletnie żadnego wrażenia. Dzisiaj wspomniane auta tworzą barwną historię polskiej motoryzacji.

 

     W weekend 25 – 26 czerwca odbędzie się VII OGÓLNOPOLSKI  ZLOT POJAZDÓW ,, MOTO LEGENDY PRL”.

 

             Od lat założeniem imprezy jest propagowanie starej motoryzacji oraz umożliwienia pokazania pojazdów szerokiej publiczności, nad którymi trudzą się ich właściciele wkładając w to swój czas, pieniądze, pasję. Podczas takich zlotów zawsze można spotkać ludzi, którzy chętnie rozmawiają o swoich autach. To prawdziwa skarbnica wiedzy dla tych, którzy już nie pamiętają i dla tych, którzy z chęcią powrócą pamięcią do dawnych czasów!

    Na zaproszenie Stowarzyszenia Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna od godziny 13- tej  w niedzielę 26 czerwca na parkingu przy stadionie w Kotani uczestnicy  zlotu zaprezentują  swoje  pojazdy.

     Na wystawie zobaczycie Państwo m.in.: królową polskich szos - Syrenkę 105, a także Warszawę 223.

                 Wierzymy, że spędzą Państwo niezapomniane chwile w doborowym towarzystwie ludzi kochających samochody a Krempna  zostanie odkryta  przez kolejnych turystów.

Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
    • Brak komentarzy