Przed uruchomieniem kolejnej transzy środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rynek rolny wstrzymuje oddech. Ten czas wykorzystują firmy, które umiejętnie dostosowują się do ciągle rosnących potrzeb polskich rolników.

 

W trzecim kwartale 2015 nastąpił naturalny spadek zainteresowania inwestycjami
w rolnictwie. Jest to wynik głównie koncentracji rolników na pracach polowych. To również czas, w którym wielu  rolników czeka na uruchomienie środków w ramach PROW. Dotacje
z UE wprowadzą na rynek kapitał w wielkości 13,5 mld Euro. Nie zmienia to jednak faktu, że w okresie przejściowym pomiędzy unijnymi programami część rolników nadal inwestuje. Wynika to z dojrzałości rynku, ponieważ pomimo oczekiwania na nowe środki unijne jest potrzeba sfinansowania maszyn i urządzeń w ramach długoterminowych planów inwestycyjnych, lub wymiany tych, które zużyły się w naturalnym cyklu produkcyjnym gospodarstwa.

Kompleksowa oferta dla rolników

Klienci sektora rolnego BZ WBK Leasing mogą liczyć na kompleksową ofertę finansowania maszyn i sprzętu rolniczego obejmującą pożyczkę, leasing oraz atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe gwarantujące bezpieczeństwo transakcji. - Formuła naszej flagowej oferty w postaci pożyczki na sprzęt rolniczy przy udziale własnym od 0% i zerowej prowizji pozwala na skorzystanie z dotacji unijnych. Spłata pożyczki może być rozłożona na maksymalny okres wynoszący aż 10 lat. Terminy rat są tak dopasowane, aby zapewnić naszym klientom najdogodniejszą formułę rozliczenia, np. poprzez spłaty miesięczne, kwartalne, półroczne, czy nawet sezonowe, tak by uwzględnić działalność rolnika– podkreśla Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego BZ WBK Leasing.

Finansowanie fabryczne

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów sektora agro BZ WK Leasing, w porozumieniu z dystrybutorami oraz producentami maszyn i urządzeń rolniczych wprowadza na rynek kolejne programy finansowania fabrycznego. To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu polscy rolnicy oprócz informacji o maszynie, otrzymują w punkcie sprzedaży w pełni dopasowaną ofertę pożyczki. Oznacza to znaczną oszczędność czasu, który jest dla rolników bardzo istotny. - Poza korzyściami finansowymi zapewniamy klientom sektora agro sprawną obsługę, a liczbę wymaganych dokumentów ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Taka współpraca ułatwia dostęp klientów do nowych maszyn i urządzeń, skraca czas oczekiwania, daje możliwość skorzystania z finansowania na atrakcyjnych warunkach – mówi Tomasz Górski, menedżer rynku rolnego w BZ WBK Leasing. - Okres przejściowy pomiędzy okresem rozliczenia starych środków unijnych, a uruchomieniem nowych jest momentem, w którym jeszcze bardziej liczą się bardzo dobre parametry oferty i jej dostępność na rynku. Stąd też wprowadzamy nowe programy finansowania fabrycznego i dostarczamy ofertę dopasowaną do potrzeb rolników. – dodaje. Tylko w ostatnich miesiącach ruszyły trzy nowe programy METAL-FACH Finansowanie Fabryczne, ZASŁAW Finance oraz Finansowanie METALTECH. W ofercie BZ WBK leasing dostępne są również programy finansowania fabrycznego sprzętu rolniczego marki  ZETOR oraz Kubota.

Finansowanie gruntów rolnych w ofercie BZ WBK Leasing

W ramach oferty finansowania gruntów rolnych klienci sektora rolnego mogą sfinansować zakup gruntu, przy udziale własnym już od 1% oraz okresem finansowania aż do 30 lat.
- Wiemy, że czas dla rolników jest bardzo istotny – dlatego o wiele szybciej niż w bankach jesteśmy w stanie podjąć decyzję o finansowaniu gruntów i podpisać umowę w dogodnym dla klienta miejscu. Podczas tworzenia produktu, jakim jest pożyczka na zakup gruntów kierowaliśmy się oczekiwaniami naszych klientów czyli elastycznością, bezpieczeństwem
i wysoką jakością obsługi
– podkreśla Jacek Zwierski, dyrektor sprzedaży ds. rynku rolnego BZ WBK Leasing. - Z początkiem roku 2016 w życie wchodzi ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Jej zapisy wywołują wiele pytań, m.in. dlatego, że jednym z efektów jest ograniczenie możliwości wykorzystania przez instytucję finansową gruntu jako zabezpieczenia umowy. Jesteśmy świadomi, że regulacja w takiej postaci jest wyzwaniem zarówno dla nas, jak i całego rynku finansowego. Wierzymy jednak, że ewentualne zmiany zapisów w ustawie pójdą w korzystnym kierunku – dodaje Zwierski.

Doradca dojedzie w każde miejsce

Oferta dostępna jest zarówno u dilerów wymienionych producentów, jak i w blisko 900 oddziałach Banku Zachodniego WBK w całym kraju, a także poprzez mobilną sieć sprzedaży. – Do naszych klientów w całej Polsce docieramy poprzez ponad 70 mobilnych doradców ds. agrobiznesu.  To osoby dedykowane tylko do obsługi tego sektora, które pomagają klientom w znalezieniu najlepszych rozwiązań finansowych - wyjaśnia Jacek Zwierski.

Szczegóły naszej oferty, a także wszelkie informacje dostępne w naszej placówce:

Oddział w Krośnie przy ul. Lewakowskiego 23

od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 do 17.00

lub pod numerem tel. (13) 43 734 19, 512 326 468.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3
    • Brak komentarzy