W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób świadomie wybiera bierny, siedzący tryb życia, pozbawiając się udziału w zajęciach sportowych, a tym samym rezygnując z korzyści z nich wynikających. Warto jednak wiedzieć, że aktywność fizyczną, w każdej postaci jest dobroczynna dla naszego organizmu.

 

Jako, że podczas ćwiczeń wydziela się wysoki poziom serotoniny odpowiedzialnej za poczucie szczęścia – obniża się prawdopodobieństwo zachorowalności na depresję i inne zaburzenia nastroju. Kolejna bardzo istotna i zauważalna dla nas zmiana wynikająca z uprawiania sportów to poprawa naszego samopoczucia. Uprawianie sportu wciąga, sprzyja redukcji wagi ciała i szybkiej regeneracji sił. Lepszy sen nocą, nieuleganie przesileniom pogodowym i zwiększenie odporności to tylko niektóre z zalet ruchu fizycznego. Sport poprawia wydolność układu krwionośnego i oddechowego. Odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny może pomóc w walce z nadwagą, nadciśnieniem tętniczym czy osteoporozą. Dzięki dotlenieniu organizmu, sprawniej pracuje mózg, rozszerzają się naczynia krwionośne i znika uczucie ospałości. Zalety sportu można by z pewnością jeszcze mnożyć. Każdy z nas może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i dostosowanego do jego indywidualnych preferencji. Zamiast rozpisywać się na ten temat , lepiej chwyć za skakankę , zapisz sie na zumbę lub siadaj na rower. W końcu w zdrowym cile - zdrówy duch.

Skomentuj

Komentuj jako gość

0
Ograniczenie Rozszerzeń Dozwolone rozszerzenia plików: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip 0 / 3

    Biorą udział w konwersacji